Wykluczenie społeczne

Zielona Góra. Elektrociepłownia dzieli się ciepłem

Elektrociepłownia Zielona Góra tuż przed świętami przekazała czek na kwotę 60 tys. złotych, wspierając najbardziej potrzebujących odbiorców. 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wyłoni odbiorców w trudnej sytuacji materialnej, którzy za otrzymane wsparcie będą mogli pokryć rachunki za ciepło i ciepłą wodę. Warunkiem uczestnictwa w programie jest korzystanie z ciepła sieciowego dostarczanego przez zielonogórską elektrociepłownię.

– Akcję wspierającą odbiorców znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej realizujemy od czternastu lat – mówi Radosław Czapski, prezes zarządu Elektrociepłowni „Zielona Góra”.

Od początku trwania programu zielonogórska spółka przekazała już ponad 1,1 mln złotych na wsparcie osób wrażliwych społecznie.  W ubiegłym roku z pomocy finansowej skorzystało ok. 150 rodzin.

– Gest Elektrociepłowni stał się już doroczną przedświąteczną tradycją. Bynajmniej nie traktujemy go jako rutynowej praktyki, a zawsze budzi on w nas wiarę w dobro – mówi Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry. – Doceniamy to, że za wielkimi instytucjami kryją się ludzie o otwartych sercach, którzy dostrzegają potrzeby innych. Dzięki Państwa ofiarności wszyscy zielonogórzanie mogą liczyć na ciepły dom nie tylko w wymiarze metaforycznym.
 – Każdy zasługuje, by żyć w godnych warunkach. Gwarantuję, że za pośrednictwem MOPS podarunek trafi do tych, którzy go najbardziej potrzebują – podkreśla Renata Mach, dyrektor MOPS w Zielonej Górze. – Takie wsparcie to nie tylko zdjęcie trosk z barków potrzebujących mieszkańców, ale również dowód bezinteresownej życzliwości.

Ogólnopolski program „Dzielimy się ciepłem” skierowany jest do najbardziej potrzebujących odbiorców korzystających z ciepła sieciowego w miastach, w których spółka ma swoje elektrociepłownie, tj. m.in. w Gdańsku, Toruniu, Gorzowie Wielkopolskim, Wrocławiu, Siechnicach, Zielonej Górze i Krakowie.

Źródło: oprac. za portalzielonagora.pl. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Shutterstock.

22 grudnia 2022