Kalisz. „Superbohaterowie” ruszają na pomoc ofiarom przemocy domowej
Przemoc domowa

Kalisz. „Superbohaterowie” ruszają na pomoc ofiarom przemocy domowej

Superbohaterowie z Kalisza znów wkraczają do akcji. Wolontariusze Fundacji Superbohaterowie tym razem chcą pomóc ofiarom przemocy domowej, a także uzdolnionym dzieciom z trudnych rodzin. Na początek wolontariusze chcą skupić się na osobach z Kalisza i okolic, ale z czasem mają nadzieję, że uda im się dotrzeć do potrzebujących w całej Polsce.

“Przeciwdziałanie przemocy wobec kobiet i dzieci” oraz “Podaruj dziecku lepszy start w życie” to projekt kaliskiej Fundacji Superbohaterowie. Jest to akcja długotrwała i będzie przebiegała dwutorowo. Adresatami są kobiety, które często doświadczają przemocy domowej, a także uzdolnione dzieci z trudnych rodzin, które ze względu na trudną sytuację materialną nie mogą spełniać swoich marzeń. I stąd potrzebne jest wsparcie finansowe.

– Adresatem programu stypendialnego są utalentowane i uzdolnione dzieci, które mają w sobie potencjał, lecz brak środków finansowych w ich rodzinnym środowisku uniemożliwia im jakikolwiek rozwój. Właśnie szansą dla nich może być taki program – mówi Marcin Bilski, prezes Fundacji Superbohaterowie.

Przemoc domowa wobec kobiet to bardzo poważny problem. Wiele z nich boi się o nim mówić. W dobie pandemii przemoc narasta. Dlatego wolontariusze Fundacji Superbohaterowie chcą pomóc pokrzywdzonym kobietom. Stąd pomysł na projekt.

– Po pierwsze musimy wzmocnić taką kobietę, żeby poczuła “wiatr w żaglach”. Ona musi wiedzieć, że poradzi sobie przy naszej pomocy. Będą kursy zawodowe, kursy samoobrony, co jest bardzo ważne w tym przypadku. Pomoc psychologa w budowaniu poczucia swojej wartości. Będzie też pomoc prawnika – powiedziała Manuela Michalak, ambasadorka projektu.

Wesprzeć superbohaterów można na : https://www.facebook.com/fundacjasuperbohaterowie/

źródło: Radio Eska

24 marca 2021