News

Wyszukiwarka zniżek z Karty Dużej Rodziny

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej uruchomiło wyszukiwarkę zniżek z Karty Dużej Rodziny.

Mobilny wykaz partnerów programu udostępniony jest w formie mapy oraz jako lista podmiotów oferujących zniżki rodzinom wielodzietnym. Wyszukiwarka dostępna jest pod adresem http://kdr-mwu.mpips.gov.pl. Można z niej korzystać zarówno na komputerze, jak i na urządzeniach mobilnych – telefonie lub tablecie.

Karta Dużej Rodziny to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin z co najmniej trójką dzieci – zarówno w instytucjach publicznych, jak i w firmach prywatnych. Jej posiadacze mają możliwość tańszego korzystania z oferty instytucji kultury, ośrodków rekreacyjnych czy księgarni na terenie całego kraju. Dzięki Karcie osoby z rodzin wielodzietnych mogą korzystać m.in. z ustawowych zniżek na przejazdy kolejowe, zniżek w opłatach paszportowych oraz darmowych wstępów do parków narodowych.

Karta przysługuje niezależnie od uzyskiwanych dochodów rodzinom z co najmniej trójką dzieci w wieku do 18 lat lub do 25 lat, jeśli dziecko się uczy.

Karta przysługuje wszystkim członkom rodziny, dzięki czemu ze zniżek mogą korzystać nie tylko dzieci, ale również rodzice.

Rodzice, przez których rozumie się także rodziców zastępczych lub osoby prowadzące rodzinny dom dziecka, mogą korzystać z karty dożywotnio, dzieci – do 18 lub 25 lat.

Źródło: oprac. za infor. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pixabay.

2 października 2021