Bezdomność

Warszawa. Wola Park podsumowuje świąteczną zbiórkę dla bezdomnych

Koniec roku to dla wielu czas obfitości, jednak niektórzy potrzebują odrobiny wsparcia, by móc go przeżyć bez dodatkowych zmartwień. Wola Park wspólnie ze Stowarzyszeniem Pomocy i Interwencji Społecznej zorganizował świąteczną zbiórkę dla osób w kryzysie bezdomności. Z zebranych produktów utworzono 80 paczek z artykułami spożywczymi i środkami higienicznymi, które zostały przekazane odbiorcom Stowarzyszenia.

Świąteczna akcja charytatywna dla osób w kryzysie bezdomności była pierwszą wspólną inicjatywą Wola Parku oraz Stowarzyszenia Pomocy i Interwencji Społecznej. Klienci stołecznego centrum handlowego mieli możliwość wsparcia najbardziej potrzebujących poprzez przekazanie pełnowartościowych produktów spożywczych o długim czasie przydatności, takich jak konserwy czy makarony, a także niezbędnych środków higienicznych.

Zbiórka była prowadzona na terenie Wola Parku w dwa przedświąteczne weekendy. Wzięło w niej udział około 400 darczyńców.

Zapakowane przez wolontariuszy Stowarzyszenia Pomocy i Interwencji Społecznej paczki zostały przekazane podczas wigilii dla osób w kryzysie bezdomności, w siedzibie organizacji. Aż 120 osób wzięło udział w spotkaniu i skorzystało z oferowanej pomocy.

Misją Stowarzyszenia Pomocy i Interwencji Społecznej jest pomaganie osobom, doświadczającym sytuacji kryzysowych w powrocie do zdrowia i bezpiecznego życia w społeczeństwie, a także ochrona ich praw oraz godności, zapobiegając i przeciwdziałając wykluczeniu społecznemu. Osoby korzystające ze wsparcia Stowarzyszenia mogą liczyć na kompleksową pomoc, adekwatnie do sytuacji i potrzeb. Korzystają ze wsparcia pracownika socjalnego, psychologa, edukatora ds. zdrowotnych czy prawnika. Punkt Poradnictwa to przede wszystkim bezpieczna przestrzeń do pracy nad zmianą i główny adres korespondencyjny dla osób, które go nie mają. Poza punktem stacjonarnym i Mobilnym Punktem Poradnictwa, organizacja realizuje streetworking na terenie kilku warszawskich dzielnic. Pracownicy terenowi docierają do osób żyjących „na ulicy”, znajdujących się poza systemem pomocy.

Źródło informacji i zdjęć: Newseria.

11 stycznia 2023