Niepełnosprawność

Warszawa. „Niepełnosprawni pełni możliwości”- czyli jak młodzi angażują się w życie społeczne

Siedmioosobowy zespół uczniów z XXI LO im Hugona Kołłątaj w Warszawie pragnie udowodnić, że pomimo przeciwności losu, możliwe jest osiągnięcie wielu rzeczy. Projekt „Niepełnosprawni pełni możliwości” ma na celu przedstawienie historii ludzi, którzy mimo wypadku, niepełnosprawności lub ciężkiej choroby, potrafili odnaleźć cel w życiu i osiągać rzeczy, które wydawały się wcześniej niemożliwe.

Grupa uczniów chce udowodnić, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą do osiągania sukcesu. Poprzez przyglądanie się historiom inspirowanym prawdziwymi przykładami, chcą pokazać, że wszystko jest możliwe. Wystarczy tylko przekonać się, że wszystko co nas ogranicza, można zmienić i osiągnąć to, o czym marzymy.

Aktualnie na bieżąco przedstawiają te historie na swoich mediach społecznościowych, głównie na Instagramie. Chcą także w przyszłości zorganizować spotkania z ludźmi, którzy przeszli takie tragedie i pokazać, że są w stanie osiągnąć to, co wydawałoby się niemożliwe. Uczniowie  pragną inspirować innych do wierzenia, że wszystko jest możliwe i motywować ich do działania.

Projekt „Niepełnosprawni pełni możliwości” ma na celu pokazanie, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą do osiągania sukcesu. Jak mówią: „chcemy udowodnić, że wszystko jest możliwe, jeśli tylko mamy wystarczająco dużo wiary i determinacji. Będziemy dzielić się historiami ludzi, którzy pomimo przeciwności losu osiągnęli wspaniałe rzeczy. Chcemy inspirować innych do wiary w siebie i do walki o swoje marzenia.”

Źródło: materiały prasowe. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Shutterstock.

11 stycznia 2023