Interwencje

Warszawa. Ursynowskie hospicjum apeluje o wsparcie

Nowe przepisy farmaceutyczne zmuszają Fundację Hospicjum Onkologiczne do proszenia mieszkańców Ursynowa o pomoc. Placówka uruchomiła zbiórkę za zakup szaf zgodnych z najnowszymi wymogami.

Hospicjum potrzebuje miejsca do przechowywania pościeli i środków medycznych oraz higienicznych takich jak pieluchomajtki czy podkłady. Taki wymóg nałożył nadzór farmaceutyczny. Pieniędzy nie ma, bo NFZ pokrywa tylko część kosztów funkcjonowania ursynowskiej placówki.

Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa działa na Ursynowie od 31 lat. Nieustannie niesie bezpłatną pomoc ludziom, którzy u kresu choroby onkologicznej potrzebują troski, zrozumienia i poczucia bezpieczeństwa. Każdego roku z jej pomocy korzysta kilka tysięcy osób – w hospicjum domowym oraz w stacjonarnym.

Fundacja potrzebuje co miesiąc ponad 100 tys. złotych, by przetrwać. Co chwilę pojawiają się nowe potrzeby. Dlatego też liczy na darczyńców.

Zakup specjalistycznych szaf kosztuje 15 tys. 300 złotych. Zbiórka Fundacji Hospicjum Onkologiczne na ten cel prowadzona jest na portalu zrzutka.pl.

Źródło: oprac. za haloursynow.pl. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Shutterstock.

5 stycznia 2022