Bezrobotność

Gdańsk. “Cala Naprzód III” – projekt skierowany do bezrobotnych

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku realizuje projekt pt. „Cała Naprzód III”. Skierowany jest on do osób bezrobotnych oraz tych, którzy chcą podnieść lub zmienić kwalifikacje zawodowe. Na uczestników czekają m.in. szkolenia i kursy.

Projekt realizowany jest w partnerstwie z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Pszczółkach, a także w Suchym Dębie. Udział jest bezpłatny.

– Adresatami są osoby, które ukończyły 30 lat, mieszkanki i mieszkańcy Gdańska, Sopotu, Gdyni oraz powiatu gdańskiego i tczewskiego. Zachęcamy do udziału w tym projekcie również osoby 50+ oraz niepełnosprawne. Są to zwłaszcza te grupy, mające największy problem ze znalezieniem pracy lub jej zmianą – wyjaśnia Sylwia Ressel z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku.

Wsparcie obejmuje m.in. opracowanie indywidualnego planu w związku z potrzebami i zainteresowaniami zawodowymi uczestnika oraz udział w szkoleniach oraz kursach.

– Zapewniamy kursy komputerowe, językowe, pozwalające uzyskać prawo jazdy, florystyczne, kurs stolarski, ślusarki, wizażu czy fryzjerski. Tutaj naprawdę jest bogata oferta, którą dalej  będziemy poszerzać pod kątem uczestników i oczywiście ich potrzeb indywidualnych. Uczymy też, jak napisać podanie o pracę, list motywacyjny, jak zachować się w czasie rozmowy z pracodawcą, by zakończyła się sukcesem – dodaje Sylwia Ressel.

Wsparcie świadczone jest przez doradcę zawodowego, pośrednika pracy, pedagoga czy specjalistę ds. szkoleń.

Do programu zgłaszać można się poprzez biuro projektu, dzwoniąc na numer 58 347 82 99 lub 502 986 387. Projekt realizowany będzie do czerwca 2023 roku. W poprzedniej edycji udział wzięło 120 osób.

Projekt „Cała Naprzód III” jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach regionalnego programu operacyjnego województwa pomorskiego na lata 2014-2020. Wartość całego projektu wynosi ponad 2 miliony złotych, w tym dofinansowanie z Unii Europejskiej wynosi 1,983 mln złotych.

Źródło: oprac. za radiogdansk.pl. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Shutterstock.

6 stycznia 2022