Wykluczenie społeczne

Warszawa. Otwarto mieszkanie interwencyjne dla osób LGBT będących w kryzysie bezdomności

W czwartek (4 marca br.)  Kampania Przeciw Homofobii, Lambda Warszawa, My, Rodzice oraz Fundacja po DRUGIE ogłosiły otwarcie pierwszego warszawskiego mieszkania interwencyjnego dla młodych osób LGBT w kryzysie bezdomności. – Lokal działa i ma już pierwszych mieszkańców – mówią przedstawiciele organizacji.

Celem inicjatywy jest stworzenie warunków do prawidłowego przebiegu procesu readaptacji społecznej. Lokatorki i lokatorzy otrzymają niezbędną pomoc (w tym specjalistyczną: psychologiczną, prawną, z zakresu doradztwa zawodowego i terapii uzależnień), która pozwoli im uregulować sytuację mieszkaniową oraz znaleźć pracę. Podopiecznym zostanie udzielone indywidualne wsparcie ze strony opiekunów oraz członków Stowarzyszenia My, Rodzice, zrzeszającego matki i ojców osób LGBT.

W celu zapewnienia prywatności oraz bezpieczeństwa lokatorkom i lokatorom mieszkania, lokalizacja miejsca nie jest podawana do wiadomości publicznej. Młode osoby mogą się skontaktować z opiekunkami i opiekunami lokalu mailowo: fundacja@podrugie.pl lub telefonicznie: 22 628 52 22 (telefon czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 18:00–21:00). Szczegółowe informacje na stronie www.podrugie.pl

Ostatnio stołeczny Ratusz ogłosił konkurs na prowadzenie hostelu interwencyjnego dla bezdomnych osób nieheteronormatywnych, co jest pierwszym krokiem w stronę wdrażania Deklaracji LGBT+. Mieszkanie stanowi uzupełnienie inicjatywy przyjętej przez władze miasta. Lokum jest finansowane ze środków założycielskich organizacji: Kampania Przeciw Homofobii, Lambda Warszawa, My, Rodzice oraz Fundacja po DRUGIE.

źródło: Vogue Polska

 

5 marca 2021