Niepełnosprawność

Szczecin. Wielkopostna zbiórka darów

Trwa zbiórka chemii gospodarczej dla domów pomocy społecznej oraz ośrodków opiekujących się osobami z niepełnosprawnością intelektualną w Polsce. Wszystko w ramach akcji „Wielkopostne porządki”, którą przed Świętami Wielkanocnymi organizuje szczecińska Fundacja Małych Stópek.

Najczęściej do akcji włączają się szkoły, przedszkola, żłobki i osoby indywidualne – mówi Maria Drąg z Fundacji Małych Stópek. – Zbieramy artykuły chemii gospodarczej, środki piorące, czyszczące, rzeczy które są niezbędne przy przeprowadzaniu porządków w domu. Jeśli nie w domu, to w placówkach, bo to są domy dla dzieci, osób chorych czy niepełnosprawnych.

Akcja ma też swój wymiar bardziej duchowy niż tylko materialny, jeśli chodzi o okres Wielkiego Postu.

– Wiemy, że to są dni, kiedy człowiek troszeczkę zaczyna zastanawiać się nad swoim życiem, zatrzymuje się na chwilę, zaczyna troszkę sprzątać – duchowo, a co za tym idzie, myśli też o jałmużnie wielkopostnej. Myślę, że „Wielkopostne porządki” są bardzo dobrą okazją do tego, żeby właśnie taką jałmużnę złożyć, a w ten sposób też oprócz oczyszczenia duchowego, móc też wesprzeć tych najbardziej potrzebujących – dodaje Drąg.

Źródło: oprac. za radioszczecin.pl. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Shutterstock.

13 marca 2023