Niepełnosprawność

Częstochowa. Torby Miłosierdzia – pomoc bliźnim w potrzebie

Po raz kolejny w Dolinie Miłosierdzia w Częstochowie ruszyła inicjatywa polegająca na wsparciu tych, którzy są w potrzebie. Torby Miłosierdzia – papierowe torby, niosące pomoc.

Torby Miłosierdzia wykładane są co roku przed Bożym Narodzeniem, jak i Wielkanocą. Więcej o pomyśle mówi proboszcz Doliny Miłosierdzia, ks. Michał Wójciak:

– Inicjatywa jest w Dolinie Miłosierdzia obecna wiele lat. Początkowo zbierano luzem poszczególne produkty, potem, za mojego poprzednika wymyślono Torby Miłosierdzia. Chodzi o to, żeby w sposób namacalny pomóc tym, którzy tego potrzebują i w taki sposób to miłosierdzie im przekazać.

Do toreb można wkładać produkty spożywcze o długiej dacie ważności, środki do higieny, środki chemiczne. Wsparcie otrzymają osoby najbardziej potrzebujące, w tym bezdomni…

– Najpierw torby rozdzielamy wędrują do rodzin, osób samotnych, starszych z naszej parafii i z miasta. Na Boże Narodzenie zebraliśmy ok. 60 paczek. Są rozwożone w tygodniu poprzedzającym święta.

W Wielkim Poście szczególnie ważne są 3 hasła – Post, Jałmużna i Modlitwa. Warto zatem odmówić sobie w tym czasie drobnych przyjemności i wesprzeć potrzebujących, robiąc dobry uczynek dla bliźnich. Torby Miłosierdzia znajdują się w Dolinie Miłosierdzia, usytuowanej przy ul. Księdza Augustyna Kordeckiego 49. Warto pomagać!

Źródło informacji i zdjęcia: czestochowskie24.pl.

13 marca 2023