Bezdomność

Stalowa Wola. Prototypowy mobilny punkt higieniczny

Do końca roku po Stalowej Woli będzie się przemieszczał prototyp mobilnego punktu higienicznego, który będzie dojeżdżał do osób bezdomnych w miejsca, w których przebywają – tzw. szlakiem osób bezdomnych.

Mobilny punkt higieniczny to przyczepo-kontener przeznaczony do celów sanitarnych, wyposażony między innymi w prysznic, dwa zbiorniki na czystą wodę po 150 litrów, brudną – 320 litrów oraz agregat prądotwórczy.

– Założono, iż zabiegi higieniczne będą wykonywane trzy razy w tygodniu, w trzech newralgicznych punktach przebywania osób bezdomnych na terenie miasta, średnio 6 godzin tygodniowo. W okresie testowania, do końca roku ma zostać przeprowadzonych 240 kąpieli – informuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stalowej Woli.

Punkt higieniczny stacjonuje w poniedziałki, środy i piątki w godzinach od 9:00 do 11:00 na ulicy Okulickiego, Solidarności i klasztornym placu.

Każda z osób, która będzie chciała skorzystać otrzyma jednorazowy ręcznik, przybory toaletowe i odzież uzależnioną od pory roku.

Prototyp wozu kosztował 80 tysięcy złotych a na jego realizację pozyskano grant w ramach projektu grantowego: Inkubator Włączenia Społecznego, współfinansowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2022.

Źródło: oprac. za stalowka,net. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Shutterstock.

10 sierpnia 2022