Niepełnosprawność

Poland Business Run. Cel – 100 beneficjentów na 10. urodziny biegu

Bieg, który narodził się w Krakowie, w tym roku obchodzi dziesiątą rocznicę. I biegacze sprawili organizatorom mały prezent – do Poland Business Run zapisało się ich rekordowo dużo – ponad 28,5 tysiąca. A to oznacza, że pomoc trafi do większej liczby osób. 100 beneficjentów na 10. urodziny biegu staje się realne.

Od 2012 roku do tej pory dzięki biegaczom udało się pomóc dokładnie 599 osobom z niepełnosprawnością narządów ruchu. To najczęściej osoby, które w wyniku wypadków albo choroby stracili kończynę czy też urodzili się bez ręki lub nogi. Poland Business Run zapewnia im profesjonalne i dopasowane protezy, turnusy rehabilitacyjne, pomoc fizjoterapeutów i wsparcie psychologów. Zebrane z opłat startowych pieniądze pomogą potrzebującym z całej Polski.

Ze względu na koronawirusa organizatorzy już w zeszłym roku stworzyli nową wirtualną formułę. 5 września biegacze pokonają 4 kilometry po własnej trasie gdziekolwiek na świecie, po czym udokumentowany wynik prześlą za pomocą aplikacji lub strony internetowej. Drużyna trafi do generalnej klasyfikacji, kiedy wszyscy członkowie prześlą indywidualne wyniki.

W ten sposób po raz drugi w biegu można wziąć udział nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. W tym roku w sztafecie pobiegną osoby z wielu krajów europejskich, ale i z tak odległych zakątków świata jak USA, Kanada, Japonia, Indie czy Malezja.

Osoby, które nie biegają, mogą pomóc potrzebującym, włączając się w akcję Pomagam Bardziej. Każda drużyna prowadzi własną zbiórkę pieniędzy poprzez stronę organizatora biegu. Te, które uzbierają najwięcej na koniec danego miesiąca (31.07 lub 5.09), otrzymają Żółte Koszulki Lidera, zainspirowane podobnym wyróżnieniem stosowanym na wyścigu kolarskim Tour de France. W zeszłym roku w ramach akcji zebrano ponad 100 tys. złotych.

źródło: oprac. za Interia Sport

6 lipca 2021