Wykluczenie społeczne

Kielce. Przy kościele akademickim stanął Namiot Ciepła

Wymianie ciepłych, jesienno-zimowych ubrań z osobami, które akurat ich potrzebują służy ustawiony przy kościele akademickim Namiot Ciepła. Można z niego skorzystać przez całą dobę.

W ramach dorocznej akcji Wymiana Ciepła, prowadzonej przez Grupę Charytatywną, działającą w ramach Centrum Duszpasterskiego WESOŁA54 ustawiony został przed kościołem namiot. Kto potrzebuje, może z niego zabrać ciepłą odzież i buty zimowe; kto chce się ciepłem podzielić, może zostawić na wieszakach ciepłe ubrania.

Ważne, aby przekazana odzież była czysta i niezniszczona. Chodzi głównie o zimowe kurtki, swetry, bluzy, czapki, rękawiczki, obuwie. Nie powinno się zostawiać letnich ubrań, zabawek dla dzieci, czy sprzętu AGD.

Przy namiocie panuje spory ruch, gdyż temperatury są coraz niższe. – Zostawiłam kurtkę męża, za dwie godziny już jej nie było – mówi jedna z osób, po raz kolejny przynosząca obrania do namiotu. Obecnie to o tyle ważne, że w regionie już są pierwsze przypadki wychłodzenia osób bezdomnych.

W klimacie zbliżającej się zimy i nadchodzącego Adwentu utrzymana jest kolejna propozycja Centrum Duszpasterskiego WESOŁA54, skupiającego wiele wspólnot, stowarzyszeń i podmiotów. Chodzi o zaproszenie pracowni ikonograficznej na warsztaty rękodzieła, a w ich ramach szycie „Kalendarza adwentowego” i wykonanie „Chóru Anielskiego” haftem krzyżykowym. Zajęcia będą odbywać się w dwóch grupach – przedpołudniowej i popołudniowej.

Źródło: ekai.pl. Zdjęcie ilustracyjne – fot. archiwum.

19 listopada 2023