Przemoc domowa

Grudziądz. VIII Bieg „Przegoń przemoc – okaż sprzeciw” 

Około 250 osób wzięło udział W sobotę 16 września 2023 r. w VIII Biegu „Przegoń przemoc – okaż sprzeciw”. Aby zamanifestować sprzeciw stosowaniu przemocy wobec dzieci, biegli ulicami centrum miasta z przystankiem na Rynku. Po biegu uczestnicy wzięli udział w festynie integracyjnym na terenie Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego w Grudziądzu. 

Już ósmy raz Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego w Grudziądzu zorganizowało bieg, którego uczestnicy na ulicach manifestowali swój sprzeciw stosowaniu przemocy wobec dzieci. A jednocześnie przymykaniu oczu na takie sytuacje.

Na mecie mieszczącej się na terenie Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego przy ul. Mikołaja z Ryńska 8 trwał festyn integracyjny. Czekał tutaj poczęstunek, zabawy dla dzieci, stoiska partnerów biegu, których było wielu.

– Celem imprezy jest integracja przedstawicieli instytucji z terenu miasta Grudziądza i przyjaciół Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego na rzecz ochrony dzieci przed krzywdzeniem. Bieg ma być manifestacją i zachętą do podejmowania działań na rzecz dzieci, które narażone są na doświadczenie różnych form krzywdzenia – zapowiadali organizatorzy.

Źródło: pomorska.pl. Zdjęcie ilustracyjne – fot. archiwum.

17 września 2023