Video, Wykluczenie społeczne

Gdańsk. Mikołaj znów nie zawiódł dzieci

W ramach X edycji świątecznej akcji „Każdy może pomóc”, zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku, w sobotę (18 grudnia) gwiazdkowe prezenty otrzymało 600 dzieci objętych wsparciem. 

– Pragnę podziękować darczyńcom i wszystkim, którzy również organizacyjnie wsparli nasz gwiazdkowy projekt dla dzieci, za dobroć, wyjątkową wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka oraz za kreatywność i wyobraźnię – mówi Małgorzata Niemkiewicz, dyrektorka MOPR w Gdańsku. – Dziękuję Wam, że jesteście z nami i wspólnie możemy spełnić marzenia najmłodszych podopiecznych Ośrodka. Państwa zaangażowanie w akcję „Każdy może pomóc” sprawia, że co roku z optymizmem podejmujemy się tego i innych świątecznych przedsięwzięć pomocowych. Wiemy bowiem, jak ogromne są: siła współdziałania i społeczna solidarność gdańszczanek i gdańszczan. Życzymy Państwu radości i spełnienia nie tylko w świątecznym czasie!

Przez cały dzień (w sobotę, 18 grudnia) wolontariusze akcji wcielali się w rolę św. Mikołaja. Dostarczyli upominki od darczyńców, pod drzwi mieszkań najmłodszych. Dystrybucja prezentów odbyła się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa w epidemii. Radość obdarowanych – ogromna.

*  *  *

Także w sobotę blisko 550 dzieci otrzymało torby wypełnione słodyczami w ramach akcji „Wigilijna paczka”, równolegle prowadzonej przez Miasto Gdańsk i MOPR. To już 21 edycja tego przedsięwzięcia. Na trwałe wpisało się ono w świąteczne, pomocowe działania w Gdańsku. Każdego roku udaje się obdarować łakociami kilkaset gdańskich dzieci, z najbardziej potrzebujących rodzin.

W tym roku w przekazaniu świątecznych darów z obu akcji oraz w działaniach organizacyjnych gdański Ośrodek wsparli: Polsat Plus Arena Gdańsk, firma kurierska DPD w Gdańsku, harcerze Okręgu Pomorskiego Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, wolontariat pracowniczy Urzędu Miejskiego w Gdańsku, firma Mosaic – cyrkowe atrakcje.

Darczyńcom akcji „Każdy może pomóc” i Partnerom organizacyjnym, którzy w ciągu 10 lat wsparli przedsięwzięcie zespół MOPR dziękuje śpiewająco świątecznym teledyskiem.

Sylwia Ressel MOPR w Gdańsku (za gdansk.pl). Zdjęcie – SR.

18 grudnia 2021