Wykluczenie społeczne

Sopot. „Choinki dobrych życzeń” trafią do potrzebujących mieszkańców

Sopocki MOPS po raz drugi organizuje akcję „Choinka dobrych życzeń”. Świąteczne drzewko mogą otrzymać bezpłatnie mieszkańcy Sopotu, którzy nie mają możliwości, aby samodzielnie je kupić.

We współpracy z Zarządem Dróg i Zieleni w Sopocie oraz Spółdzielnią Socjalną Kooperacja drzewka zostaną dostarczone do domu. Od 20 grudnia choinkę będzie można również odebrać z siedziby MOPS. Zgłoszenia przyjmowane są pod nr tel. 58 551 17 10 lub mailowo mops@mopssopot.pl. Ze względu na ograniczoną liczbę drzewek, będą one przekazywane według kolejności zgłoszeń.

Andrzej Czekaj, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie.

– Chcemy sprawić, aby ten świąteczny czas pomimo wszystko był pełen ciepła i serdeczności. W ramach akcji „Sopocianie sopocianom na święta” podarujemy żywą pachnącą lasem choinkę osobom potrzebującym. W szczególności chcemy dotrzeć do samotnych seniorów, którzy z uwagi na zagrożenie koronawirusem ograniczają wychodzenie z domu. „Choinka dobrych życzeń” to jedna z wielu świątecznych akcji organizowanych w Sopocie. Szczególnie w tym trudnym czasie pandemii ważne jest, aby nie zapominać o osobach potrzebujących. Ze względu na sytuację epidemiczną tegoroczne święta, podobnie jak w ubiegłym roku, będę trochę inne. Nie spotkamy się z osobami potrzebującymi przy tradycyjnym wigilijnym stole, nikt jednak nie zostanie bez wsparcia. Jak zawsze pamiętamy o osobach samotnych, niesamodzielnych, starszych, doświadczających bezdomności czy rodzinach wielodzietnych. Osoby potrzebujące otrzymają paczki żywnościowe, drobne upominki czy świąteczny posiłek.

Źródło: Urząd Miasta Sopotu. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pexels.

18 grudnia 2021