Doświadczającym przemocy domowej przypominamy o „Twoim Parasolu”
News, Przemoc domowa

Doświadczającym przemocy domowej przypominamy o „Twoim Parasolu”

Spowodowana  epidemią koronawirusa konieczność izolacji w czterech ścianach sprzyja wzrostowi przemocy domowej. Przebywanie pod jednym dachem z oprawcą nie sprzyja zaś działaniom, zmierzającym do wezwania pomocy. Dlatego przypominamy, że pomoc można uzyskać dzięki bezpłatnej aplikacji mobilnej „Twój Parasol”.

Aplikacja jest praktycznym i skutecznym narzędziem umożliwiającym uzyskanie wsparcia w przypadku doświadczania przemocy. Wystarczy wejść na stronę https://twojparasol.com/.

Aplikacja umożliwia m.in. dyskretny kontakt z wcześniej skonfigurowanym adresem email, a także możliwość szybkiego wybrania telefonu alarmowego w nagłych przypadkach, jak również zawiera informacje, które mogą być pomocne osobom krzywdzonym np. z zakresu prawa.

Twój Parasol to aplikacja mobilna dzięki której osoby narażone na sytuacje związane z przemocą w rodzinie mogą uzyskać wsparcie i informacje. Poza materiałami edukacyjnymi aplikacja umożliwia dostęp do bazy organizacji oferujących wsparcie.

W celu zapewnienia dyskrecji użytkowania aplikacji – oficjalną częścią aplikacji jest zestawienie danych pogodowych odpowiednich do lokalizacji.

źródło: materiały prasowe

16 kwietnia 2020