Przemoc domowa, Video

Akcja społeczna ,,UŻYJ SERCA, NIE PIĘŚCI”

W najbliższy weekend odbędzie się akcja społeczna ,,UŻYJ SERCA, NIE PIĘŚCI”, której celem jest zwrócenie uwagi na problem dotyczący przemocy domowej, która dotyczy zarówno kobiet, dzieci, jak i mężczyzn.

– Pandemia Covid-19 zwiększyła ten problem, niejednokrotnie w cichych zaułkach domów i mieszkań odbywają się straszne w skutkach tragedie… – piszą organizatorzy akcji.

W dniach 11-13 czerwca w ramach akcji odbędzie się happening, który będzie polegał na ustawieniu w ponad 50 miast i miejscowości w Polsce, pluszowych misiów obrazujących przemoc domową poprzez plastry i bandaże, z których będą miały zrobione opatrunki. Każdy pluszowy miś będzie posiadał zawieszkę informującą o rozwiązaniach pomocowych dla ofiar przemocy oraz pozostawione będą ulotki z podanym numerem „Niebieskiej Linii” oraz informacją o możliwości pobrania aplikacji „Twój Parasol”.

Twój Parasol to aplikacja mobilna, dzięki której osoby narażone na sytuacje związane z przemocą w rodzinie mogą uzyskać wsparcie i informacje. Poza materiałami edukacyjnymi aplikacja umożliwia dostęp do bazy organizacji oferujących wsparcie.

Jeśli gdziekolwiek w tych dniach zobaczysz MISIA ze śladami przemocy to wrzuć na swoje social media zdjęcie wraz z hasztagiem: #UżyjSercaNiePięsci

Chcesz pomóc? Weź udział w akcji już teraz!!!

  • przygotuj misia (przyklej plaster, owiń bandażem)
  • wydrukuj plakat i powieś w swojej okolicy
  • wydrukuj zawieszkę do misia(dwustronnie) format 8×13
  • wydrukuj ulotkę(dwustronnie) format A6
  • w dniach 11-13.06 wystaw misia w strategicznym punkcie swojej miejscowości, połóż obok ulotki -może komuś zmienisz życie
  • masz motor? świetnie, posadź w tych dniach misia na motocykl, niech Ci towarzyszy

Więcej informacji na temat akcji oraz ulotki i zawieszki do wydruku na – https://dlakogos.pl/uzyj-serca-nie-piesci/

źródło: Internet

9 czerwca 2021