Wyprawy do lasu także dla niepełnosprawnych. Propozycje na wakacje
News, Niepełnosprawność

Wyprawy do lasu także dla niepełnosprawnych. Propozycje na wakacje

Wakacje już za pasem. Czas pandemii zatrzymał Polaków w domach i pewnie latem zatrzyma ich również w kraju. Lasy Państwowe przygotowały kilka gotowych propozycji weekendowych wypraw. Dla każdego znajdzie się coś ciekawego. Są wyprawy przygotowane specjalnie dla rodzin, osób aktywnych sportowo, ale i dla seniorów. Również dla osób z niepełnosprawnościami.

Lasom Państwowym zależy na dotarciu do jak najszerszego grona osób z niepełnosprawnościami. Dlatego polecają, by zajrzeć na stronę: http://www.lasy.gov.pl/pl/nasze-lasy/obiekty-czesciowo-dostosowane-do-potrzeb-osob-z-niepelnosprawnosciami. Znajduje się tam mapa obrazująca lokalizację obiektów rekreacyjno-wypoczynkowych i edukacyjnych na terenie Lasów Państwowych, które częściowo zostały dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Lasy Państwowe mają także ofertę dla osób głuchych oraz słabosłyszących. Dla nich z kolei przygotowano propozycję wyprawy „Szlakiem połonin bieszczadzkich”. Pod adresem https://www.lasy.gov.pl/pl/informacje/turystyka/pomysl-na-wyprawe/szlakiem-polonin-bieszczadzkich dostępny jest opis wyprawy przetłumaczony na polski język migowy (PJM).

Lasy Państwowe będą systematycznie dodawać tłumaczenie na język migowy opisów kolejnych ciekawych wypraw.

źródło: lasy.gov.pl

22 maja 2020