Rowerem przez Islandię. Niepełnosprawny katowiczanin w finale konkursu National Geographic
News, Niepełnosprawność

Rowerem przez Islandię. Niepełnosprawny katowiczanin w finale konkursu National Geographic

Ubiegłoroczna wyprawa „Rowerem przez Islandię” dostała się do finału 14 edycji konkursu TRAVELERY, magazynu National Geographic. Bohaterem wyprawy jest Dariusz Sobczak – niepełnosprawny sportowiec, który podczas ubiegłorocznych wakacji przez 10 dni pokonał trasę ze wschodniego na zachodnie wybrzeże Islandii.

Dzięki uznaniu redakcji magazynu National Geographic projekt niepełnosprawnego Dariusza Sobczaka jest jednym z trzech najciekawszych wydarzeń podróżniczych ubiegłego roku w kategorii „Społeczna inicjatywa”. To internauci głosujący w specjalnej aplikacji zdecydowali, który spośród projektów trafił do ścisłego finału. Laureatów wyłoniła w ostatniej fazie konkursu profesjonalna kapituła powołana przez magazyn National Geographic.

Organizatorem wyprawy było Renault Pietrzak. Pro-społecznym elementem wyprawy było zebranie w aplikacji Endomondo 500 tys. km i tym samym pozyskanie od sponsorów (Renault Pietrzak, OKAM i INSPIRE) 50 000 zł na organizację ferii dla podopiecznych Centrum Opiekuńczo-Wychowawczego WZRASTANIE w Katowicach. W akcję zaangażowało się 8 tys. osób, które wymagany dystans pokonały już w 7 dni!

Projekt „Rowerem przez Islandię” został nominowany w kategorii „Społeczna inicjatywa”, przeznaczonej dla osób i instytucji, które przyczyniają się do poprawy świadomości ekologicznej, ocalenia dzikiej przyrody lub dziedzictwa oraz wspierają najsłabszych, czy chorych.

W plebiscycie TRAVELERY rozpatrywano zwycięzców w pięciu kategoriach: Społeczna inicjatywa roku, Wyczyn roku, Podróż roku, Bloger roku i Książka roku.

źródło: Mojekatowice.pl

22 maja 2020