Bezdomność

Wrocław. Zbiórka artykułów pierwszej potrzeby dla bezdomnych i ubogich

Caritas we Wrocławiu prowadzi zbiórkę odzieży męskiej i artykułów pierwszej potrzeby. Potrzebne są między innymi koce, bielizna i artykuły higieniczne. Zbiórka prowadzona jest dla korzystających z łaźni.

– Nasi podopieczni to często osoby śpiące na ulicy nawet w zimie. Do nas zaglądają tylko po to, by się umyć i przebrać – mówi siostra Aneta Banyś, koordynatorka do spraw funkcjonowania łaźni.

Podopieczni instytucji to ludzie w kryzysie bezdomności i ubodzy. – Przychodzą do nas, by się umyć i przebrać – mówi siostra Aneta. – Często też nie korzystają z ośrodków pomocy i koczują na ulicy nawet w zimie. Zdając sobie z tego sprawę zaopatrujemy ich w koce i śpiwory, czy nawet termosy, których też nam w tym momencie brakuje.

Wśród artykułów pierwszej potrzeby jest m.in. odzież i bielizna. – Czapki, kurtki, kalesony, podkoszulki, swetry i buty, głównie w rozmiarach od 42 do 44 – wymienia koordynatorka łaźni. – Przydadzą się też akcesoria i kosmetyki do golenia, pasty do zębów, czy grzebienie.

Dary dla wrocławskiej łaźni można przekazywać w godzinach od 6:00 do 15:00 przy ulicy Katedralnej 7, od poniedziałku do piątku.

Źródło: oprac. za Gazetą Wrocławską. Zdjęcie – materiały prasowe.

19 listopada 2021