Wrocław. Wirtualny bieg na jubileusz Fundacji L’Arche
Niepełnosprawność

Wrocław. Wirtualny bieg na jubileusz Fundacji L’Arche

Fundacja L’Arche we Wrocławiu od 18 lat prowadzi małe domy o rodzinnym charakterze, gdzie mieszkają osoby niepełnosprawne intelektualnie.

W domu mieszka siedem osób niepełnosprawnych intelektualnie z asystentami – to oficjalnie dom pomocy społecznej, tyle że mały, tworzący rodzinną atmosferę. – Chcemy tworzyć małe domy, gdzie osoby są podmiotowo traktowane, gdzie dostrzegana jest ich godność i wartość. Przede wszystkim są to domy, gdzie stawiamy na relacje wzajemności pomiędzy osobami z niepełnosprawnością a ich asystentami, opiekunami, którzy wspólnie zamieszkują tworząc coś w rodzaju rodzinnych domów – mówi Jarosław Andrzejczak z Fundacji L’Arche.

Z okazji jubileuszu fundacja organizuje wirtualny bieg, w którym wszyscy mogą wziąć udział, zapisy ruszają 5 maja. – Ważna jest data, czyli Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością. 29 maja ruszamy, a później cały miesiąc można się przyłączyć pod hasłem „różnorodność”, czyli można iść, można biec, można jechać na rowerze w sportowych strojach w kolorowych. Będzie też nagroda za najlepszy strój, tak aby było radośnie, tak jak jest tu u nas – mówi Dominika Chylińska z fundacji.

Podopieczni przygotowują medale i dyplomy dla uczestników. Sami też chcą wziąć udział w zawodach. Biegowi będzie towarzyszyć zbiórka pieniędzy m.in. na przebudowę wejścia do jednego z domów pomocy i tarasu.

źródło: TVP3 Wrocław

1 maja 2021