Przemoc domowa

Wieliczka. Koncertowy finał kampanii Pomarańczowej Wstążki 2022

Kampania Pomarańczowej Wstążki – przeciwko krzywdzeniu dzieci i młodzieży odbywa się w Wieliczce od ponad dekady, z inicjatywy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Od kilku lat akcja prowadzona w dniach 1-19 listopada, jest organizowana z wielkim rozmachem, z udziałem tysięcy osób.

W ramach wielickiej kampanii 2022 odbyły się m.in. zajęcia dla ponad 4000 osób (m.in. w placówkach oświatowych oraz ośrodkach dla seniorów), gra terenowa „W poszukiwaniu siebie…” w Parku Mickiewicza , akcja honorowego krwiodawstwa. Pomarańczowy Piknik Rodzinny w „Solnym Mieście”. Powstała także Pomarańczowa Księga, zawierająca m.in. Kodeks Szczęśliwego Dzieciństwa.

Projekt, który stał się przestrzenią do rozmów o prawach najmłodszych, prowadzono w Wieliczce tym razem pod hasłem „Skrzydła – słowa mają moc”. Na działania te pozyskano 80 tys. zł dofinansowania z budżetu państwa, w ramach programu„ Wspieranie jednostek samorządu terytorialnego w tworzeniu systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie”.

Finał kampanii „Pomarańczowej Wstążki 2022” stanowił koncert PRZEMYK AKUSTIK KWARTET w Wielickiej Mediatece. Wystąpili: Renata Przemyk, Jacek Bielecki, Piotr Wojtanowski, Grzegorz Palka. Muzyczne spotkanie, zorganizowano 19 listopada – w Międzynarodowym Dniu Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci.

Źródło: oprac.za dziennikpolski24.pl. Zdjęcie (fragment koncertu) udostępnił G-MOPS.

22 listopada 2022