Bezdomność

Warszawa. Zainaugurowano akcję „Trochę ciepła dla bezdomnego”

Caritas Polska i Straż Miejska zainaugurowały jesienno-zimową akcję „Trochę ciepła dla bezdomnego”. To już ósma edycja realizowana pod hasłem „Bezdomności się nie wybiera. Bezdomnym się staje!”.

W tym roku patrole mają w planie dotarcie do ponad 100 stołecznych lokalizacji, w których przebywają bezdomni. Zastępca dyrektora Caritas Polska Małgorzata Jarosz-Jarszewska powiedziała, że dla osób bezdomnych przebywających w zimie poza schroniskami, w warunkach zagrażających zdrowiu i życiu, przygotowano wieloraką pomoc.

Dwa razy w tygodniu – we wtorki i czwartki – patrole Straży Miejskiej będą odbierały z kuchni Centrum Okopowa przy Caritas Polska po 100 litrów gorącej, pożywnej zupy z pieczywem i dostarczały bezdomnym do miejsc przebywania przed zachodem słońca. Dzięki ofiarności warszawian, wspierających akcję finansowo, będą też kupowane ciepłe, mocne buty dla konkretnych bezdomnych, którzy złożą takie zamówienie.

Strażnicy, jak co roku, będą wyjeżdżali do osób bezdomnych bez względu na pogodę i temperaturę. W przypadku konieczności pomocy osobom w kryzysie bezdomności należy dzwonić na numer 986. Akcja potrwa do końca lutego 2023 roku. W edycji jesień/zima 2021/2022 strażnicy miejscy przekazali osobom bezdomnym: 3000 litrów pożywnej zupy z pieczywem, 400 toreb z upominkami świątecznymi, 35 zimowych kurtek, 30 par zimowych butów, 600 par wełnianych skarpet oraz 200 koców.

Źródło: oprac. za warszawa.tvp.pl. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Shutterstock.

23 listopada 2022