W Warszawie. Autobus z pomocą dla bezdomnych
Bezdomność, News

W Warszawie. Autobus z pomocą dla bezdomnych

Warszawa wspiera osoby, które znalazły się w kryzysie bezdomności. Pomóc będzie docierała nawet w czasach epidemii. Paczki żywnościowe dostarczy autobus z pomocą dla bezdomnych — Mobilny Punkt Poradnictwa.

W czasie epidemii, ze względu na zamknięcie punktów gastronomicznych, galerii i sklepów, bezdomni mają mniejszy dostęp do żywności. W związku z tym Mobilny Punkt Poradnictwa, który jeździ ulicami Warszawy po trasach najbardziej uczęszczanych przez bezdomnych – zmienia swój sposób pracy. Autobus został zamieniony na mobilny punkt odbioru paczek żywnościowych dla bezdomnych. Jest to możliwe dzięki wsparciu Banku Żywności SOS i Fundacji Kapucyńskiej im. bł. Aniceta Koplińskiego.

Osoby w potrzebie mogą codziennie odebrać paczki na czterech przystankach:

  • Dw. Wschodni (Kijowska) 09: 8.00-9.30
  • Pl. Zawiszy 10: 10.00-11.30
  • Nowolipki 01: 12.00-13.30
  • Park Traugutta 02: 14.00-15.30.

Organizatorzy nie dysponują wielkimi zapasami żywności, można pomóc przekazując prowiant, który mogą włożyć do paczek. Najbardziej przydatne są rzeczy nie wymagające obróbki termicznej np. konserwy lub chleb. Nieustannie potrzebne są również środki do dezynfekcji, maseczki oraz rękawiczki. Osoby zainteresowane pomocą proszone są o kontakt mailowy: acacko@spiis.pl.

źródło: Warszawa i okolice

26 marca 2020