News, Niepełnosprawność

W Ergo Arenie dbają o niepełnosprawnych

Ergo Arena, obchodząca w tym roku 10-lecie gdańsko-sopockia hala widowiskowo-sportowa, wprowadza udogodnienia dla osób niedosłyszących, a także dla poruszających się na wózkach inwalidzkich.

I tak obok wejścia głównego do obiektu zlokalizowano Punkt Informacji, gdzie na czas wydarzeń muzycznych można wypożyczyć sprzęt audio, w tym odbiorniki radiowe Sennheiser RR 840 wyposażone w akumulatory pozwalające na pracę do ośmiu godzin. Odbiorniki mogą być wypożyczone ze słuchawkami nagłownymi, pętlą indukcyjną Sennheiser EZT 3011 przeznaczoną do użytku z aparatami słuchowymi wyposażonymi w telefoniczną cewkę odbiorczą, lub transmiterem Bluetooth Audiocore AC820 umożliwiającym transmisję dźwięku z odbiornika do aparatów słuchowych bądź słuchawek bezprzewodowych. Odbiornik można też podłączyć do innego sprzętu osoby wypożyczającej. Dzięki tym urządzeniom problemy ze słuchem nie stanowią już przeszkody w wysłuchaniu koncertu czy obejrzeniu meczu.

W hali prowadzona jest także modernizacja podestów dla osób niepełnosprawnych. Dzięki przeprowadzonym pracom sprawniej będzie można poruszać się, jak i dojechać wózkiem inwalidzkim do specjalnej platformy. Obniżone zostaną także barierki, dzięki czemu zwiększyć ma się komfort i widoczność. W platformach zamontowane zostaną także dodatkowe półki z gniazdkami elektrycznymi.

W bieżącym roku zaplanowano także „podniesienie standardów pomieszczeń sanitarnych dla osób niepełnosprawnych” na wybranych kondygnacjach.

Spółka Ergo Arena postanowiła także rozszerzyć współpracę z fundacjami pomagającymi przystosować się do życia społecznego osobom z zaburzeniami rozwoju i funkcjonowania. Podopieczni fundacji, działając jako wolontariusze podczas wybranych imprez, pomogą kibicom bądź melomanom, dotrzeć do wybranej części hali.

Źródło: portal miasta Gdańska

10 lutego 2020