News, Niepełnosprawność

Pomóc niepełnosprawnym

Z wielką uwagą odnotowujemy wszelkie lokalne inicjatywy, mające na celu wsparcie osób niepełnosprawnych. Oto garść informacji z ostatnich dni.

„Nowy Wymiar Życia II – system wsparcia środowiskowego osób niesamodzielnych” – to nazwa projektu, który rozpoczęła kielecka Caritas. Propozycje projektu usprawnią życie osób niesamodzielnych i niepełnosprawnych w wielu miejscowościach i zwiększą ich dostępność do usług. Usługi opiekuńcze będą obejmować m.in. pomoc w zaspakajaniu codziennych potrzeb życiowych takich jak zakupy, sprzątanie, utrzymanie mieszkania w należytym porządku i czystości, przygotowanie posiłków, pomoc w dotarciu do placówek służby zdrowia.

Bal Starosty Chodzieskiego to organizowana rokrocznie zabawa dobroczynna na rzecz lokalnych organizacji, które wspierają osoby potrzebujące, chore i niepełnosprawne. W tym roku bal odbył się już po raz dziewiąty. Tym razem towarzyszyła mu zbiórka pieniędzy dla podopiecznych Koła
Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych w Szamocinie.

Dwanaście drużyn piłkarskich złożonych z przedstawicieli podlaskich firm i instytucji uczestniczyło w siódmym już charytatywnym turnieju piłkarskim organizowanym przez Klub Rotary Białystok. Turniej był dedykowany małym pacjentom Kliniki Chirurgii i Urologii Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Tym razem zbierano na remont i dostosowanie łazienek do ich potrzeb

Charytatywny IV Bieg Otwartych Serc w Rudzie Śląskiej. był zorganizowany przez stowarzyszenie „Otwarte Serca” na rzecz podopiecznych tego stowarzyszenia. Celem biegu było nie tylko zwrócenie uwagi na potrzeby dzieci i osób niepełnosprawnych, ale też ich integracja z mieszkańcami. Organizatorzy zapewniali ciepły posiłek, pamiątkowy medal, atrakcje dla dzieci oraz losowanie nagród. Dla najlepszych w poszczególnych kategoriach przygotowano statuetki w kształcie serca. Uczestnicy mogli wziąć też udział w konkursie na najciekawsze przebranie.

Źródło: ekai, Chodzież – nasze miasto, bia24, Dziennik Zachodni

 

9 lutego 2020