Toruński program mieszkań na wynajem dla osób starszych i niepełnosprawnych. Pierwsi lokatorzy odebrali klucze
News, Niepełnosprawność, Seniorzy

Toruński program mieszkań na wynajem dla osób starszych i niepełnosprawnych. Pierwsi lokatorzy odebrali klucze

Pierwsi lokatorzy odebrali klucze do mieszkań w budynku na toruńskim osiedlu Jar wybudowanym w miejskim w programie ‚Mieszkanie na wynajem dla osób starszych i niepełnosprawnych’.

Toruń postawił dwa dwupiętrowe domy o łącznej pow. użytkowej prawie 2 tys. m kw. Inwestycja realizowana jest wraz z Toruńskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego od 2018 r. Program zakłada wybudowanie jeszcze dwóch domów. Łączny koszt to blisko 15 mln zł, z czego po ok. 3 mln zł pochodzi z budżetu państwa, funduszy Unii Europejskiej oraz budżetu miasta, pozostałe ok. 6 mln zł zapewnił TTBS.

O przydział lokali mogli się starać najemcy mieszkań komunalnych lub oczekujący na nie, osoby niesamodzielne np. z uwagi na niepełnosprawność lub chorobę, zagrożone ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, a także mieszkające, pracujące lub uczące się w Toruniu.

W obu budynkach znajduje się łącznie 48 mieszkań – dwupokojowych z aneksem kuchennym lub dwupokojowych z oddzielną kuchnią. Dzięki środkom, jakie MOPR pozyskał z UE lokale zostały wyposażone i umeblowane za 650 tys. zł. Na parterze jednego z budynków będą działać: Klub Seniora, Dom Dziennego Pobytu oraz mieszkanie dla opiekunów.

źródło: wyborcza.pl

21 czerwca 2020