Niepełnosprawność

Toruń. Wielkie święto niepełnosprawnych

Szymon Borkowski i Kamil Czeszel, znani z telewizyjnych talent show artyści zaśpiewali w środę (7 grudnia) dla niepełnosprawnych w sali widowiskowej toruńskiego Muzeum Etnograficznego. Na scenie pokazali się też inni wykonawcy. Wszystko po to, by uczcić grudniowe święto niepełnosprawnych.

Już po raz siódmy obchodzono w Toruniu Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Tym razem pod hasłem „Rodzina”. Został on ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 r. Celem obchodów tego święta jest przybliżenie społeczeństwu problemów osób z niepełnosprawnościami oraz pomoc w włączeniu tej grupy w życie społeczne.

Ważną tematyką obchodów jest integracja osób niepełnosprawnych w każdym aspekcie życia politycznego, społecznego, gospodarczego i kulturalnego.

Osoby niepełnosprawne z Torunia i okolic uczestniczyły w środę w specjalnym koncercie w sali widowiskowej Muzeum Etnograficznego. Spotkanie w muzeum zorganizował Robert Olkowski ze Stowarzyszenia Pomocy Społecznej oraz Edukacji Prawnej „Wspólnota”.

Źródło: nowosci.com.pl. Zdjęcie ilustracyjne – fot Shutterstock.

9 grudnia 2022