Video

Wrocław. W świątecznej atmosferze seniorzy podzielili się opłatkiem

Ponad 150 seniorów z różnych wrocławskich organizacji spotkało się w mikołajki na wspólnych opłatku. Wydarzenie, jedno z wielu, jest formą podziękowania seniorom za zaangażowanie w tworzenie aktywnego i pełnego dobrej energii środowiska wrocławskich seniorów. 

– Seniorzy to jedna trzecia mieszkańców Wrocławia. Myślę, że wszyscy powinniśmy o tym pamiętać i dbać o ten najważniejszy fundament miasta – mówi Katarzyna Delikowska, kierownik zespołu Przestrzeń Trzeciego Wieku, Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.

Na wigilii gościli m.in. członkowie Polskiego Związku Rencistów i Inwalidów oraz różne grupy stowarzyszeniowe działające na rzecz seniorów.

Bardzo mnie cieszy, że mamy możliwość spotkać się w tak dużym gronie. To daje nam świadomość, jak różnorodne jest środowisko senioralne Wrocławia, jak różne są nasze potrzeby i cele, które spełniają te organizacje – mówiła Michalina Witczak, Przewodnicząca Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Emerytów i Inwalidów Zarząd Okręgowy we Wrocławiu

Polski Związek Emerytów i Inwalidów ma we Wrocławiu około 4 tys. członków. Organizacja prowadzi działania na rzecz integracji i aktywizacji środowiska.

– Chcemy integrować seniorów, aby zdawali sobie sprawę, że nie są sami, że mogą znaleźć pomoc, rozrywkę, jakąś przeciwwagę samotności  – mówi Michalina Witczak. – Środowisko seniorów odczuwa ogromną samotność, czasem nawet uczucie wykluczenia społecznego. Aktywność daje nam ogromną satysfakcję, że potrafimy wyjść z domu. Mamy spełnioną chęć bycia potrzebnym – dodaje Michalina Witczak.

Seniorzy, którzy uczestniczyli w opłatku, to nie tylko osoby zrzeszone.

Seniorzy organizują dla siebie nie tylko imprezy towarzyskie, ale również wydarzenia edukacyjne: szkolenia, wykłady, warsztaty.

Każdego miesiąca na stronie internetowej Wrocławskiego Centrum Seniora publikowany jest kalendarz wydarzeń i działań.

Źródło: oprac. za wroclaw.pl. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Shutterstock.

9 grudnia 2022