Seniorzy

Tarnów. Rusza program „Złota rączka”

Dzięki współpracy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Powiatowego Urzędu pracy w Tarnowie, seniorzy i osoby niepełnosprawne z miasta będą mogli skorzystać z bezpłatnej pomocy fachowców, którzy dokonają drobnych napraw w ich miejscu zamieszkania.

Pomocy będą udzielać osoby, które wykonują prace społeczne. Będą to panowie, którzy zostaną skierowani przez Urząd Pracy, w ramach aktywizacji zawodowej bezrobotnych.

Pracownicy techniczni pomogą wymienić zawiasy lub zamki w drzwiach, w szafach, klamki czy uchwyty, zajmą się uszczelnianiem lub regulacją okien i drzwi, naprawą prowadnic w szufladach, podejmą się zmian węża lub słuchawki prysznicowej, wymienią żarówkę oraz zawieszą obraz.

–  Zakres usług nie może wymagać specjalistycznego wykształcenia, czy kwalifikacji. Mają to być drobne naprawy, możliwe do usunięcia usterki – wyjaśniła Sylwia Walaszek-Banuch, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tarnowie.

Terminy wykonywania prac uzależnione będą od zainteresowania programem. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej będzie prowadził w tym zakresie zapisy.

źródło: UM Tarnów

18 marca 2021