Video, Wykluczenie społeczne

Śpiewanie o problemach kobiet

Nastąpiła wielka premiera wyjątkowego teledysku Renaty Przemyk i Eweliny Flinty z 10-ma międzynarodowymi artystkami do utworu Kochana w ramach projektu Sounds Like Women.

Sounds Like Women to wyjątkowa organizacja założona przez Luizę Staniec-Moir. Kobiety, artystki z całego świata połączyły siły, aby dzięki muzyce mówić o rzeczach ważnych i trudnych – takich jak np. przemoc domowa czy prawa kobiet. Zasadniczą misją projektu jest wzmacnianie kobiet i dziewcząt w Polsce i na świecie poprzez muzykę oraz muzyczne i muzykoterapeutyczne działania. To szerzenie świadomości o problemach kobiet w dostępny dla wszystkich sposób, poprzez specjalnie napisane piosenki, zainspirowane prawdziwymi historiami. To też koncerty z panelami eksperckimi, wskazywanie dróg pomocy oraz wspieranie, przy bezpośrednim dotarciu do potrzebujących.

Renata Przemyk i Ewelina Flinta nagrały nową wersję piosenki “Kochana” i wtedy zrodził się pomysł, aby zrobić specjalny wideo-klip. Do klipu mogły dołączyć wszystkie kobiety – w formie zdjęcia lub video. Były to przyjaciółki, koleżanki, siostry, mamy i córki, babcie i wnuczki itp. Idea była prosta – pokazanie ogromnej wagi przyjaźni oraz wsparcia, solidarności i współpracy pomiędzy kobietami w Polsce… i na świecie.

Dodatkowo, cały dochód z zakupu utworu dzięki platformom cyfrowym, przeznaczony będzie na polski koncert Sounds Like Women w Centrum Kultury Grodzisk Mazowiecki w ramach SLW Community Day. Koncert prawdopodobnie odbędzie się pod koniec lata 2021 roku.

Opracowano na podstawie: Premiera teledysku w ramach projektu Sounds Like Women.
Źródło: https://kulturalnemedia.pl/muzyka/premiera-teledysku-w-ramach-projektu-sounds-like-women/

11 lutego 2021