Video

20 lat działalności Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”

26 września przypadła okrągła, dwudziesta rocznica istnienia Fundacji „Mimo Wszystko”, którą założyła aktorka Anna Dymna. Organizacja wspiera osoby z niepełnosprawnością intelektualną. 

Anna Dymna zarejestrowała swoją fundację 26 września 2003 r., po to, by ratować grupę 26 dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną, mieszkańców schroniska w podkrakowskich Radwanowicach, które, na skutek zmiany przepisów, utraciły prawo do korzystania z warsztatów terapeutycznych finansowanych przez budżet państwa.

Od tamtej pory fundacja aktorki Narodowego Starego Teatru wsparła leczenie, rehabilitację i edukację ponad 40 tysięcy osób w całej Polsce, organizuje również coroczne projekty integracyjne. Ponadto wybudowała i prowadzi dwa ośrodki terapeutyczno-rehabilitacyjne: „Dolinę Słońca” w podkrakowskich Radwanowicach i Warsztat Terapii Zajęciowej w nadbałtyckim Lubiatowie.

Najbliższym zamierzeniem Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” jest budowa i prowadzenie ośrodka wytchnieniowego w nadbałtyckim Lubiatowie, dla dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich opiekunów.

***

Z tej rocznicy fundacji piosenkarz Ralph Kaminski napisał muzykę i zrealizował teledysk do piosenki ze słowami Jacka Cygana „Ponad wszystko, mimo wszystko”. Wpływy uzyskane z odtworzeń utworu trafią do podopiecznych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.

Źródło: oprac. rmf24.pl. Zdjęcie – Fundacja Mimo Wszystko.

26 września 2023