Bezdomność

Słupsk. Stacja Socjalna Joannitów rozszerza działalność

Słupski MOPR rozszerza działalność podlegającej mu Stacji Socjalnej Joannitów. W każdy wtorek i czwartek od godziny 10.00 do 12.00 otwarty będzie punkt pielęgnacyjno-higieniczny dla osób bezdomnych, samotnych, niepełnosprawnych czy ubogich.

– W tym miejscu będzie można skorzystać ze wsparcia medyków, a także prysznica. Można się będzie ogolić czy ostrzyc – wyjaśnia Marcin Treder, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Słupsku.

– Będziemy badać podstawowe parametry życiowe, wykonywać drobne zabiegi pielęgnacyjne i zmiany opatrunków. Zajmować będziemy się także profilaktyką zdrowia, szczególnie w obszarze chorób pasożytniczych czy schorzeń dermatologicznych. Szukamy pani pielęgniarki. Jeśli taką osobę uda nam się zatrudnić, katalog działań będzie dużo szerszy. Jednocześnie jest grupa medyków, która deklaruje gotowość działań w ramach wolontariatu, zachęcamy do współpracy. W ramach stacji jesteśmy w stanie taką przestrzeń otworzyć i wspólnie działać na rzecz osób w kryzysie bezdomności, seniorów, osób z niepełnosprawnościami czy ubogich mieszkańców naszego miasta – dodaje.

Stacja Socjalna Joannitów mieści się przy ulicy Szczecińskiej 99 w Słupsku. Na remont pomieszczeń słupski MOPR pozyskał 5 tysięcy euro w ramach grantu z Zakonu Joannitów z Niemiec.

Źródło: oprac. za radiogdansk.pl. Zdjęcie – fot. UM Słupsk.

25 maja 2023