Bezdomność

Słupsk. Potrzebna odzież dla bezdomnych

Stowarzyszenie MONAR w Słupsku, działające jako Słupski Ośrodek Pomocy Osobom Nietrzeźwym i Bezdomnym, prosi o przekazanie zbędnej odzieży, butów, koców, pościeli, poszewek, prześcieradeł. W ogrzewalni jest 16 miejsc. Im zimniej na dworze, tym więcej osób bezdomnych z niej korzysta.

Stowarzyszenie prowadzi świetlicę dla osób bezdomnych i ogrzewalnię. Jest w niej 16 miejsc dla osób bezdomnych, które nie mają się gdzie podziać. Stowarzyszenie prosi o przekazanie głównie odzieży męskiej, bowiem kobiety rzadko pojawiają się w ośrodku. Chodzi zwłaszcza o ciepłą odzież zimową – swetry, bluzy, kalesony, buty. Niepotrzebne są koszule, czy garnitury, ale użyteczne ubrania na zimne dni.

Gdyby ktoś chciał przekazać zalegającą w szafach odzież, buty, pościel, koce, poszewki, można kontaktować się z Monar Słupsk pod numerem telefonu 59 840 42 65 lub przywieźć do siedziby Stowarzyszenia, przy ul. Gdyńskiej 13A (dawna izba wytrzeźwień)

W okresie jesienno-zimowym ogrzewalnia jest otwarta w godzinach 18.00-8.00, a przez wiosnę i lato w godzinach 20-8. Ogrzewalnia funkcjonuje cały rok. Jest możliwość skorzystania ze świetlicy dziennego pobytu. Nie ma tam miejsc noclegowych, ale można korzystać z tego miejsca bez wcześniejszego okazania testu na covid-19.

Źródło: GP24.pl. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pixabay.

17 listopada 2021