Bezdomność

Szczecin. W Tygodniu Ubogich zbiórka odzieży oraz środków finansowych

W niedzielę 14 listopada obchodzony był Światowy Dzień Ubogich. Zapoczątkował on piąty już Szczeciński Tydzień Ubogich, czyli inicjatywę, promująca większą wrażliwość w stosunku do osób potrzebujących. W czasie jego trwania mieszkańcy Szczecina proszeni są o wsparcie materialne w postaci odzieży dla ubogich (zarówno nowej jak i używanej). Organizowana jest także zbiórka finansowa, mająca wspomóc działania skierowane do osób w kryzysie bezdomności. 

Chodzi o większą wrażliwość na ubogich którzy żyją wśród nas. Organizatorzy w tym roku, podobnie jak w poprzednim, w swoich działaniach chcą się skupić na wsparciu tych organizacji, które na co dzień pomagają osobom w kryzysie bezdomności, czyli Schroniska dla Osób Bezdomnych z Usługami Opiekuńczymi przy ul. Hryniewieckiego, Sióstr Kalkutanek, które opiekują się osobami w kryzysie bezdomności oraz Schroniska dla Osób Bezdomnych Stowarzyszenia Feniks.

  • W Schronisku dla Osób Bezdomnych z Usługami Opiekuńczym ul. Hryniewieckiego 9 chętnie przyjmą spodnie dresowe damskie i męskie, bieliznę osobistą i skarpety (nowe), pampersy dla dorosłych (wszystkie rozmiary), środki higieny osobistej (szampony, płyny do mycia ciała, pasty do zębów, szczoteczki, maszynki do golenia itp.).

Pomoc można dostarczać codziennie od godz. 8.00-20.00

  • Dla osób w kryzysie bezdomności, którymi opiekują się Siostry Misjonarki Miłości (Kalkutanki) Bulwar Gdański 31 najbardziej potrzebna jest bielizna osobista i skarpety (nowe), a także kurtki zimowe, buty zimowe męskie, bluzy najlepiej z kapturem, środki higieny osobistej (szampony, płyny do mycia ciała, pasty do zębów, szczoteczki, maszynki do golenia itp.), środki piorące.
  • Schronisko dla Osób Bezdomnych Stowarzyszenia Feniks ul. Zamknięta 5 oczekuje na bieliznę osobistą i skarpety (nowe), spodnie dresowe męskie, buty zimowe męskie, środki higieny osobistej (szampony, płyny do mycia ciała, pasty do zębów, szczoteczki, maszynki do golenia itp.),

Rzeczy nie muszą być nowe. Najlepiej takie, w których nie wstydzilibyście się sami jeszcze chodzić. Przede wszystkim powinny być czyste.

Po letniej przerwie organizatorzy Szczecińskiego Tygodnia Ubogich i cotygodniowych, czwartkowych Spotkań przy Zupie na placu Tobruckim, wracają z sobotnimi objazdami miejsc niemieszkalnych. Odwiedzają wtedy tych, którzy żyją w miejscach niemieszkalnych: przyczepach, altanach, garażach, bunkrach i pustostanach. Z gorącą herbatą i skromną pomocą i żywnościową. Zachęcamy do wsparcia finansowego na zakup produktów żywnościowych. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/bxa2td

Źródło: oprac. za GS24.pl. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pexels.

 

17 listopada 2021