Bezdomność

Rybnik. Biblioteka dla bezdomnych

To pomysł Fundacji „Dobry Start dla Wszystkich” z Rybnika. Okazuje się, że bezdomni bardzo chcą czytać. Interesuje ich bardzo różna literatura. Pojawiła się inicjatywa utworzenia biblioteki dla bezdomnych. Książki o różnej tematyce trafią na regały w schronisku dla bezdomnych w Niewiadomiu.

– Każdy z nich będzie mógł do nas przyjść i wypożyczyć interesujący go tytuł. Mamy świadomość, że nie zawsze książka zostanie zwrócona, bo bezdomni migrują. Dlatego, na bieżąco będziemy uzupełniali zbiory – zaznacza Kornelia Gabriel, prezes Fundacji, pracownik socjalny w schronisku, prowadzonym przez Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne w Rybniku.

Aktualnie w schronisku przebywa około 80 osób, wśród nich są kobiety. Podopieczni schroniska bardzo chcą czytać, a nie stać ich na kupno książki. Pytają o różne tytuły. Interesuje ich tematyka popularno-naukowa, fantastyka, romanse, ponieważ mamy kobiety. Chętnie przeglądnęliby atlasy geograficzne i historyczne.

Biblioteka dla bezdomnych stale jest doposażana. Potrzebne są książki o różnej tematyce. Można kontaktować się poprzez https://www.facebook.com/Fundacja-Dobry-Start-Dla-Wszystkich-102355751724898/

Źródło: oprac. za nowiny.pl. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Shutterstock.

22 sierpnia 2022