Bezdomność

Rybnik. Bezdomni otrzymują ciepły posiłek

Rybnickie organizacje: Stowarzyszenia im. św. Jana Pawła II – Pomoc Potrzebującym – Rybnicki Bank Drugiej Ręki przy współpracy z wolontariuszami Stowarzyszenia Polska 2050 Ekipa Powiatu Rybnickiego, rozdają ciepłe posiłki dla osób bezdomnych. To ogromna pomoc w niełatwych, jesienno-zimowych miesiącach.

Przedsięwzięcie zostało zorganizowane dzięki współpracy organizacji pozarządowych z rybnickim OPS-em oraz schroniskami dla osób bezdomnych. – Schronisko przygotowuje jedzenie, my je rozdajemy – mówi wiceprezydent Piotr Masłowski ze stowarzyszenia Polska 2050, który uczestniczył w sobotniej (20 listopada br.) akcji.

Posiłek jest wydawany od poniedziałku do piątku. – W sobotę, dzięki nowej inicjatywie, osoby potrzebujące także mogły skorzystać z ciepłej zupy. Stało się tak za sprawą wolontariuszy z koła powiatu rybnickiego Polska 2050. Z pomocy skorzystało 15 osób.

Akcja będzie kontynuowana w kolejne soboty.

Chętnych do pomocy prosimy o kontakt z koordynatorem akcji: wiceprezydentem Piotrem Masłowskim albo na mail koła: kolo.powiatrybnicki@polska2050.pl

Źródło: oprac. za RybnikDlaWasinfo. Zdjęcie organizatora.

23 listopada 2021