Bezdomność

Poznań. Z inicjatywy Caritas powstanie ogród społeczny dla bezdomnych

Z inicjatywy Caritas Archidiecezji Poznańskiej powstaje w Poznaniu ogród społeczny dla osób bezdomnych. Poznańscy leśnicy z Nadleśnictwa Babki przekazali 10 tys. zł na zakup roślin.

Kierowniczka Schroniska Dom Charytatywny „Przystań” w Poznaniu Anna Michalak tłumaczyła, że „ogród ma przede wszystkim służyć budowaniu relacji wśród osób potrzebujących”. Dodała, że „pieniądze zostaną przeznaczone na zagospodarowanie terenu nowego ogrodu”.

Terapia i walka z samotnością

— Osoby bezdomne są często bardzo samotne. Ta przestrzeń, którą tworzymy, będzie aktywizowała ich do nawiązywania relacji. Będzie też miejscem, gdzie planujemy organizować warsztaty, koncerty i pokazy filmów – wskazała.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu poinformowała, że poznańscy leśnicy z Nadleśnictwa Babki przekazali 10 tys. zł na zakup roślin do parku.

Jak podkreślił dyrektor RDLP w Poznaniu dr inż. Andrzej Konieczny, „rośliny mają właściwości terapeutyczne, stąd tak ważne jest ich sadzenie, szczególnie w miastach”.

— Cieszę się, że przekazane przez poznańskich leśników środki na rzecz Caritas Archidiecezji Poznańskiej pozwolą stworzyć zieloną, sprzyjającą zdrowemu odpoczynkowi przestrzeń dla osób mierzących się z kryzysem bezdomności — zaznaczył Konieczny.

Otwarcie ogrodu zaplanowane jest na 2024 r.

Otwarcie ogrodu planowane jest na wiosnę 2024 r. Całkowity koszt projektu wyniósł ponad 200 tys. zł, z czego 70 proc. dofinansował WFOŚiGW w Poznaniu.

Dom Charytatywny „Przystań” w Poznaniu niesie pomoc osobom bezdomnym, zapewniając im czasowe schronienie oraz motywując ich do zmiany życia dzięki m.in. pomocy ze strony pracownika socjalnego, psychologa, czy terapeuty.

Źródło: wiadomosci.onet.pl. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pexels..

9 listopada 2023