Niepełnosprawność

Potęgowo. Trójkołowe rowery dla Środowiskowego Domu Samopomocy

Środowiskowy Dom Samopomocy w Potęgowie (pow. słupski) wzbogacił się o siedem trójkołowych rowerów, których konstrukcja dostosowana jest do używania ich przez osoby niepełnosprawne. Dzięki temu wycieczki rowerowe dla tych osób będą bezpiecznie i – co najważniejsze – jak najbardziej możliwe.

Zakup siedmiu trójkołowców sfinansowany został w 100 procentach ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Zakupiony został jeden rower trójkołowy typu tandem ze specjalistycznym siedziskiem oraz sześć jednoosobowych trójkołowców. Są to rowery specjalistyczne posiadające specjalnie wyprofilowane tylne koła o ustawionej odpowiednio zbieżności. Poza tym wyposażone są one w mechanizm różnicowy, który stabilizuje i ułatwia jazdę. Z Tandemu skorzystać może nawet osoba, która porusza się na wózku inwalidzkim.

Rowerami zainteresowali się seniorzy z Potęgowa, którzy zastanawiali się nad zakupem podobnych pojazdów. W tym celu odwiedzili ŚDS, aby zobaczyć jak działają takie rowery.

Rowery są do dyspozycji uczestników ŚDS, ale z racji tego, że nie będzie się korzystać z nich codziennie, będzie też możliwość bezpłatnego wypożyczenia ich przez inne osoby niepełnosprawne  z gminy Potęgowo. PFRON przychylił się do tego pomysłu, tak więc rowery są do dyspozycji.

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat możliwości wypożyczenia opisywanych rowerów można kontaktować się ze Środowiskowym Domem Samopomocy w Potęgowie, który mieści się przy ul. Szkolnej 2.

Koszt zakupu rowerów, który w 100 procentach sfinansowano ze środków PFRON, to 36 300 złotych.

Źródło: oprac. za gp.24.pl. Zdjęcie – ŚDS w Potęgowie.

28 listopada 2021