Bez kategorii

Poddębice. Pomoc dla osób dotkniętych przemocą domową

100 osób z terenu powiatu poddębickiego, dotkniętych przemocą domową otrzyma dodatkowe wsparcie w Centrum Interwencji Kryzysowej. W sierpniu rozpoczyna się projekt kierowany nie tylko do poszkodowanych, ale też tych, którzy na co dzień im pomagają.

Poza spotkaniami psychoterapeutycznymi zaplanowano nawet masaże relaksacyjne. – W przypadku osób z traumą, takie ukojenie też jest potrzebne – przekonuje starosta poddębicki Małgorzata Komajda. – To jest po to, aby te osoby uzyskały pomoc nie tylko materialną, nie tylko to wsparcie psychologiczne, ale też, żeby poczuły się po prostu bezpieczne. Będą to też szkolenia dla osób, które zajmują się na co dzień pracą z osobami doświadczającymi przemocy – zapowiada Małgorzata Komajda.

W szkoleniach wezmą udział pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, przy którym działa centrum interwencji oraz pracownicy wszystkich ośrodków pomocy społecznej z terenu powiatu.

Projekt będzie realizowany do końca roku, a finansowany jest z budżetu województwa poprzez Regionalne Centrum Polityki Społecznej.

Źródło: oprac. za radiolodz.pl. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Shutterstock.

16 lipca 2022