Plebiscyt „Przeglądu Sportowego”. Faustyna Kotłowska wygrywa w kategorii “Sport bez barier”
Niepełnosprawność

Plebiscyt „Przeglądu Sportowego”. Faustyna Kotłowska wygrywa w kategorii “Sport bez barier”

Faustyna Kotłowska podczas Gali Mistrzów Sportu organizowanej przez „Przegląd Sportowy” triumfowała w kategorii „Sport bez barier”. W minionym roku ponownie pokazała swoje ponadprzeciętne możliwości.

Faustyna Kotłowska to 19-latka, która w 2016 roku w wyniku wypadku komunikacyjnego straciła nogę. Dziś jest niepełnosprawną lekkoatletką, rekordzistką Europy i świata w rzucie dyskiem i oszczepem oraz pchnięciu kulą.

Faustyna Kotłowska to jedna z najbardziej utytułowanych zawodniczek Uczniowskiego Klubu Sportowego Olimpijczyk Skorzewo. Mimo bardzo młodego wieku, ma na swoim koncie wiele sukcesów sportowych, o których inni mogą tylko pomarzyć. W swoim dorobku ma między innymi srebrny i brązowy medal Paraolimpijskich Mistrzostw Świata w Dubaju w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem, brązowy medal Paraolimpijskich Mistrzostw Europy w Berlinie w rzucie dyskiem czy też dwa złote medale wywalczone podczas Paraolimpijskich Mistrzostw Świata Juniorów 2019 w Nottwil w Szwajcarii, w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą. Jest też członkinią Paraolimpijskiej Kadry Narodowej w LA.

Warto też wspomnieć, że swoimi osiągnięciami wywalczyła awans na Igrzyska Paraolimpijskie, które miały się odbyć w minionym roku w Tokio. Jednak ze względu na pandemię koronawirusa zostały przesunięte na ten rok.

źródło: Internet

11 stycznia 2021