Opole. Masz zbędny rower? Oddaj go bezdomnym 
Bezdomność

Opole. Masz zbędny rower? Oddaj go bezdomnym 

Wolontariusze Domu Nadziei w Opolu chcą zabierać bezdomnych i ubogich na rowerowe wycieczki. Mają na razie więcej chętnych do udziału niż pojazdów. Proszą o pomoc. 

– Chcemy z osobami bezdomnymi i wykluczonymi organizować cyklinie przez cały sezon wycieczki rowerowe – mówi Mariusz Pawlita, koordynator Domu Nadziei i prezes Stowarzyszenia Nadzieja w Opolu. – Mają one być nie tylko formą spędzania czasu razem. Zamierzamy je połączyć z pożytecznymi działaniami, np. ze sprzątaniem lasu czy pielęgnacją miejskiej zieleni.

Datą pierwszej zaplanowanej wycieczki jest sobota, 19 czerwca. To najkrótszy z planowanych wyjazdów obliczony na około cztery godziny. Trasa będzie wiodła z Domu Nadziei na kąpielisko Bolko. Na miejscu przy ognisku i kiełbaskach będzie okazja do rozmowy, może także do wspólnego śpiewania.

Zapisało się na nią jak dotąd dwanaście osób, nadal pytają kolejni chętni, ale stowarzyszenie dysponuje w tej chwili sześcioma rowerami. Docelowo potrzeba ich około 20. Stąd apel, by dzielić się pojazdami, które nam zalegają w domu.

Wolontariusze odbiorą je osobiście lub pomogą w transporcie. Wystarczy zadzwonić pod numer telefonu: 509-511-262.

– Rowery będą na wyposażeniu stowarzyszenia dodaje Mariusz Pawlita. – I będą z nich korzystać różne osoby, bez ich przydzielania konkretnym bezdomnym. Potrzebujemy męskich rowerów we w miarę dobrym stanie. Jesteśmy gotowi wymienić dętkę czy oponę albo je nasmarować (będzie się to działo także przy udziale bezdomnych) natomiast nie możemy sobie pozwolić na skomplikowane naprawy. Czekamy z ogromną nadzieją na pomoc Opolan.

źródło: ntp.pl

10 czerwca 2021