Tczew. „Szafa serc” pomoże bezdomnym
Bezdomność

Tczew. „Szafa serc” pomoże bezdomnym

W Tczewie powstał sklep charytatywny. Trzy mieszkanki założyły stowarzyszenie, które prowadzi „Szafę serc”. Dzięki niemu one same wróciły na rynek pracy, a zyski będą przekazywane na wsparcie potrzebujących.

„Szafa serc” jest pierwszą taką inicjatywą na Kociewiu. Sklep charytatywny będzie wspomagać osoby w kryzysie bezdomności poprzez przekazywanie tczewskiej noclegowni dla bezdomnych potrzebnych produktów. Wśród planowanych działań są także warsztaty prowadzone w domach dziecka. Przede wszystkim chodzi o stworzenie przyjaznego miejsca w lokalnej społeczności.

– Ludzie pytają o rękodzieło i przedmioty gospodarstwa domowego. Przychodzą i chcą wiedzieć, co to za miejsce i jaki jest jego cel, a my tłumaczymy – wyjaśnia Małgorzata Kania, wiceprezes Stowarzyszenia Prosto z Serca.

Tczewski sklep charytatywny można znaleźć na Czyżykowie przy ulicy Starowiejskiej 22. Do budynku można przynosić potencjalne towary, a szczegóły i kontakt znajdą Państwo na portalu Facebook wpisując „Szafa Serc” lub klikając https://www.facebook.com/Sklep-charytatywnySzafa-serc-DarujeszKupujeszPomagasz-194753332046778

źródło: oprac. za Radiem Gdańsk

10 czerwca 2021