Niepełnosprawni w czasie epidemii koronawirusa. Specjalny program PFRON
News, Niepełnosprawność

Niepełnosprawni w czasie epidemii koronawirusa. Specjalny program PFRON

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przygotował specjalny program dla dotkniętych skutkami epidemii koronawirusa i ułatwienia w rozliczeniu projektów organizacji pozarządowych. Środki na ten cel trafią do samorządów powiatowych i bezpośrednio do osób niepełnosprawnych i ich opiekunów.

Jak zapowiada PFRON, trwają prace nad kolejnymi rozwiązaniami, które mają pomóc beneficjentom.

– Istotnym elementem wsparcia będzie dofinansowanie kosztów opieki dla osoby niepełnosprawnej, ze względu na czasowe zamknięcie placówek rehabilitacji zawodowej i społecznej. Wszystkie działania mają zwiększyć poczucie bezpieczeństwa osób niepełnosprawnych i ich opiekunów – podkreśla prezes zarządu PFRON Krzysztof Michałkiewicz.

Już wcześniej Fundusz zapowiedział, że cześć projektów realizowanych przez organizacje pozarządowe w marcu będzie mogło zostać dokończonych w terminie późniejszym. Mimo zawieszenia zajęć dla osób niepełnosprawnych zakłady terapii zajęciowej nadal mogą liczyć na finansowanie.

– Bacznie obserwujemy, co przynosi kolejny dzień i pracujemy nad wdrożeniem systemowych rozwiązań, które najlepiej pomogą naszym beneficjentom, a przez to osobom niepełnosprawnym – dodaje Michałkiewicz.

źródło: eska

21 marca 2020