Myślenice. Można pomóc niepełnosprawnym dzieciom spełnić marzenia o placu zabaw
Niepełnosprawność

Myślenice. Można pomóc niepełnosprawnym dzieciom spełnić marzenia o placu zabaw

Myślenickie koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie chce stworzyć obok Ośrodka Rehabilitacyjnego Edukacyjno-Wychowawczego plac zabaw. Dziś uczniowie OREW, a jest ich 92, nie mają takiego, choć miejsca nie niego nie brakuje. 

Pomóc w zebraniu potrzebnej kwoty może każdy. Taki gest byłby wymarzonym prezentem z okazji zbliżającego, bo przypadającego 5 maja Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Już kiedy w latach 2011-13 na działce na granicy Myślenic i Osieczan budowano OREW snuto plany na temat przyszłego zagospodarowania zielonego terenu wokół, którego tu nie brakuje. To jednak wymaga dużych nakładów, a już budowa ośrodka była ogromnym wysiłkiem finansowym, a i po niej innych pilniejszych potrzeb było dużo.

Obecny zarząd PSONI wspólnie z dyrekcją OREW postanowił zrealizować to odkładane marzenie. Część środków pozyskano (m.in. z Fundacji Orlen), ale ciągle sporo brakuje. Dlatego poprosili o pomoc ludzi dobrej woli. Pomóc można biorąc udział w internetowych licytacjach na Facebooku (#wspieramPSONI – Licytacje – Zbuduj z Nami Plac Zabaw).

Szacowany koszt przygotowania terenu (ułożenia kostki brukowej oraz bezpiecznej nawierzchni w pobliżu urządzeń) to ok. 150 tys. zł. Do tej kwoty należy doliczyć zakup urządzeń dostosowanych do potrzeb naszych wychowanków, roślin ozdobnych, ławek, oświetlenia itp., dlatego każde wsparcie jest bardzo cenne.

Tu każdy może wystawić coś na sprzedaż, albo coś kupić przebijając oferty innych: https://www.facebook.com/groups/362744025014801

Można też wesprzeć zbiórkę na portalu Siepomaga: https://www.siepomaga.pl/psoni-kolo-w-myslenicach

źródło: Dziennik Polski

3 maja 2021