Bezdomność

Lublin. Zbiórka pieniędzy na remont stołówki dla osób bezdomnych

Centrum Wolontariatu w Lublinie zbiera pieniądze na remont stołówki dla osób bezdomnych i skrajnie ubogich. Potrzebnych jest 50 tysięcy złotych.

W planach jest przeniesienie działającej stołówki przy ulicy 1 Maja do lokalu obok – przy ulicy Krochmalnej. Powodem przeprowadzki są obawy, że w okolicy nowoczesnego Dworca Metropolitalnego nie będzie już miejsca na osoby bezdomne. Aby zapobiec ewentualnym konfliktom, wolontariusze planują przeniesienie stołówki. W nowym lokalu więcej osób będzie mogło liczyć na posiłek i nikt nie będzie musiał czekać na mrozie – czytamy na stronie Centrum Wolontariatu w Lublinie. Na piętrze budynku ma powstać ambulatorium i magazyn ciepłych ubrań. Ma również być miejsce na indywidualną rozmowę.

Lokal jednak wymaga generalnego remontu. Trzeba wszystko odmalować, postawić ścianki działowe, wymienić sanitariaty i zainstalować źródła ciepła. W remoncie pomogą stali bywalcy stołówki. Numer konta oraz szczegółowe informacje dotyczące zbiórki znajdują się na stronie internetowej Centrum Wolontariatu. Koszt remontu oszacowano na 50 tysięcy złotych. Obecnie uzbierano ponad sześć tysięcy.

Wpłat można dokonać na numer konta 64 1240 1503 1111 0000 1753 2101 z tytułem „Darowizna na cele statutowe”.

Źródło: radio.lublin.pl. Zdjęcie: wolontariat.lublin.pl. 

19 listopada 2023