Bezdomność

Lublin. Bractwo św. Brata Alberta oraz Centrum Wolontariatu apelują o pomoc

Bractwo Miłosierdzia im. Świętego Brata Alberta w Lublinie wraz z Centrum Wolontariatu apelują o pomoc. Placówki przygotowują się na sezon jesienno-zimowy.

– Zbieramy środki na funkcjonowanie mieszkań dla osób bezdomnych – mówi Justyna Orłowska z Centrum Wolontariatu w Lublinie. – Zima to trudny czas. Przerażają nas, chociażby rachunki: opłaty za gaz, elektryczność. Obecnie tych domów dla osób w kryzysie bezdomności mamy 9. Planujemy otwarcie nowych domów, bo potrzeby są ogromne.
– Zbieramy zarówno datki finansowe, jak i rzeczowe – mówi  dyrektorka Ośrodka Wsparcia dla Osób Bezdomnych Bractwa Miłosierdzia im. Św. Brata Alberta, Renata Babiarz. – Ubrania męskie, obuwie męskie, które możemy jeszcze zdezynfekować i wydać je osobom potrzebującym. Tej pomocy rzeczowej nie tylko udzielamy osobom, które są tu zakwaterowane, mieszkają, ale każdego dnia przychodzą do nas osoby z zewnątrz i proszą o pomoc doraźną. Tym, czym możemy, tym się dzielimy.

Wesprzeć Centrum Wolontariatu można przez stronę https://wolontariat.lublin.pl/

Natomiast pomoc podopiecznym  Bractwa Miłosierdzia im. Świętego Brata Alberta w Lublinie można przynosząc dary do placówki przy  ul. Zielonej 3.

Źródło: oprac. za radio.lublin.pl. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Shutterstock.

8 listopada 2022