Niepełnosprawność

Łazy. Zakończyły się XIX Ogólnopolskie Integracyjne Warsztaty Artystyczne

W dniach 08-10 września 2021, odbyły się XIX Ogólnopolskie Integracyjne Warsztaty Artystyczne w Łazach pod hasłem „Najważniejsze to być w drodze… każdego dnia robić krok do przodu”.

Już od 19 lat Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną PSONI Koło w Koszalinie organizuje Ogólnopolskie Integracyjne Warsztaty Artystyczne. Śmiało można powiedzieć, że tegoroczna -XIX już edycja była równie udana jak poprzednie.

Z roku na rok Warsztaty Artystyczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem, a każda kolejna edycja odbywa się z coraz większym rozmachem.

W tym roku podczas trzech dni w pięknej, nadmorskiej miejscowości Łazy gościło około 500 osób. W warsztatach wzięli udział reprezentanci 15 województw. Byli to przedstawiciele placówek takich jak: warsztaty terapii zajęciowej, środowiskowe domy samopomocy, domy pomocy społecznej.

Integracyjny aspekt tegorocznych warsztatów przewijał się we wszystkich działaniach zaplanowanych przez organizatora. Dzięki nim uczestnicy warsztatów mogli nawiązać nowe znajomości, a także podzielić się doświadczeniami na polu artystycznym. Wśród proponowanych warsztatów znalazły się m.in.: warsztaty malarskie techniką olejną, wikliny, drugie życie ramki, na szkle malowane, rękodzielnicze, fotograficzne, eco-art., igły i nitki, kamiennych magnesów, kwiaty w pudełku, udzielania pierwszej pomocy, taneczne, lampionów, deco-art. decupage, tworzenia świec, kolażu, tworzenia ozdobnych pocztówek, relaksacyjne. Dużą popularnością cieszyły się namioty tematyczne „Nasze osiągnięcia”, w których reprezentanci zaproszonych placówek mieli możliwość pokazania nowatorskich technik plastycznych.

Drugiego dnia imprezy został zorganizowany integracyjny grill dla wszystkich przybyłych gości Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszyły się wieczorne dyskoteki na świeżym powietrzu.

Cała impreza odbyła się z zachowaniem wszelkich obostrzeń sanitarnych. Projekt współfinansowany był ze środków PFRON.

Źródło: oprac. za Koszalin.info.pl. Zdjęcie przekazał powiat koszaliński.

15 września 2021