Video

Koszalin. Politechnika uruchomiła pracownię dla niepełnosprawnych studentów

W poniedziałek, 13 marca 2023 roku podczas konferencji prasowej z udziałem władz uczelni oraz Wydziału Mechanicznego, została oficjalnie otwarta pracownia dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

Sala została wyposażona w najnowocześniejsze komputery dostosowane do potrzeb studentów z niepełnosprawnością. Dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu użytkownicy mogą obsługiwać urządzenia przy pomocy gestów oraz sterować urządzeniami za pomocą głosu. Dodatkowo w sali umieszczono biurka regulowane elektrycznie, mające możliwość zmiany wysokości, co w dużym stopniu ułatwia dostęp do nauki osobom z indywidualnymi potrzebami.

– Otwieramy kolejne laboratorium, które pokazuje dążenie Politechniki Koszalińskiej do bycia uczelnią otwartą, przyjazną i nowoczesną – zaznaczyła podczas otwarcia dr hab. Danuta Zawadzka, prof. PK, rektor Politechniki Koszalińskiej.

– Jesteśmy multidyscyplinarną uczelnią, co pozwala nam prowadzić badania łączące ze sobą wiele dziedzin, na przykład z zakresu inżynierii biomedycznej, inżynierii lądowej – mówił prof. Błażej Bałasz.

Sala to łącznie 14 stanowisk dla studentów. Ponadto pomieszczenie zostało wyposażone w 85-calowy telewizor. Studenci będą się w niej uczyć m.in. nowoczesnego projektowania, przygotowywania projektów do druku 3D. Będą także szkolić się z kompetencji miękkich.

Sala zlokalizowana jest w kampusie Politechniki Koszalińskiej przy ulicy Śniadeckich 2 w budynku H, w miejscu wolnym od barier architektonicznych.

Źródło informacji i zdjęcia: koszalininfo.pl.

15 marca 2023